Jak urządzić swoje pierwsze mieszkanie?

Urządzając mieszkanie wiele z nas bierze pod uwagę kilka podstawowych kwestii. Wśród nich przede wszystkim jest styl, koszty oraz metraż.

Metraż

To właśnie od powierzchni naszego budynku powinniśmy zacząć niż przystąpimy do wyboru sprzętów AGD/RTV, armatury łazienkowej bądź kuchennej, mebli czy innych dekoracji.

Przy niewielkim metrażu polecamy kierować się poniższymi zasadami:

  • stosowanie jasnej kolorystyki (tego typu barwy zawsze optycznie sprawiają wrażenie większej przestrzeni),
  • montaż luster nie tylko w strategicznych miejscach jak łazienka, ale i w przedpokoju czy w kuchni ,
  • wykorzystanie „inteligentnych mebli”  (ciekawą propozycją jest szafa teleskopowa do garderoby z regulacją drążków zarówno na szerokość jak i wysokość).

Przy dużym metrażu natomiast ograniczyć nas może tylko wyobraźnia, choć stawiając na klasykę mamy pewność, że nasze mieszkanie zawsze będzie modne.

Styl

Skoro już mowa o klasyce to kluczowym elementem urządzania pierwszego mieszkania jest określenie jego stylu. Do wyboru mamy wnętrza nowoczesne, industrialne, klasyczne, loftowe, skandynawskie i wiele innych. To, co wybierzemy zależy tylko od naszego gustu i preferencji. Jednak warto już na samym początku ustalić tę kwestię –  zapewni to spójność całemu mieszkaniu.

Koszty

Nim zaczniemy wybierać meble i wszelkie niezbędne urządzenia warto zaplanować sobie budżet, jakim dysponujemy. Przy mniejszych kwotach należy dokładnie zaplanować wszystkie wydatki. W tym celu mogą okazać się być pomocne usługi projektanta wnętrz, bowiem nie odpowiada on tylko za samą aranżację, ale może pomóc w wyszukiwaniu produktów w okazyjnych cenach.
Jeśli mamy taką możliwość wybieramy produkty lepszej jakości – mimo większych kosztów posłużą nam znacznie dłużej. Natomiast jeśli nasz budżet jest niewielki możemy udać się do sklepu z antykami lub odwiedzić popularne serwisy ze sprzedażą produktów ” z drugiej ręki”. W ten sposób zaoszczędzimy sporą kwotę.

W obecnych czasach urządzanie naszego pierwszego mieszkania może być niezwykle przyjemnym procesem. Na wyciągnięcie ręki mamy markety budowlane i inne sklepy z produktami do wystrojów wnętrz, a także tysiące sklepów online. Jedyny szkopuł to nie pogubić się w tym wszystkim i ze spokojem zaplanować nasze przysłowiowe cztery ściany.

Autor

  • Urodzony w Iwoniczu Zdroju copywriter i autor słuchowisk radiowych. Obecnie mieszka w Białym Stoku. Współpracuje z wieloma wydawnictwami. Karierę copywritera, jak sam określa rozpoczął przypadkowo od udziału w konkursie powiatowym. Jego zainteresowania to marketing internetowy, tworzenie stron partnerskich i promowanie firm drogą elektroniczną.

2 komentarze

  1. Ja do urządzenia swojego mieszkania podszedłem z planem i pomysłem. Korzystałem także z porad profesjonalisty. Dzięki temu koszt urządzenia mieszkania nie był zbyt wysoki, a całość wygląda całkiem przyzwoicie.

Leave a Reply