Funkcjonalność i ergonomia biurek gamingowych

Jeśli zależy Ci na większym komforcie i funkcjonalności, biurka gamingowe będą idealnym wyborem. W przeciwieństwie do zwykłych biurek do pracy tego typu biurka posiadają większą powierzchnię roboczą. Taka cecha pozwala to na umieszczenie kilku monitorów do gier i innych urządzeń do gier.

Ergonomia biurek gamingowych

Błyszcząca powierzchnia lepiej odbija światło padające na ekran, a także „ładnie” odbija światło, jeśli stół ma wbudowane podświetlenie. Jednak dodatkowo obciąża ona oczy i może odwracać uwagę od rozgrywki. Krawędzie stołu do gier mogą być proste lub zaokrąglone. Druga opcja jest lepsza (bezpieczniejsza), jeśli w rodzinie są małe dzieci.

Ogólnie przyjęte wytyczne sugerują, że blat stołu powinien mieć co najmniej 120 cm długości i 80 cm szerokości. Na blacie roboczym powinien zmieścić się monitor (lub monitory), tak aby ekran znajdował się w odległości 50 cm od oczu użytkownika . Standardowa wysokość biurka do gier (i nie tylko) wynosi 75 cm, ale zależy to bezpośrednio od wzrostu gracza.

Funkcjonalność biurek gamingowych

Budżetowy stół do gier powinien pomieścić co najmniej jednostkę systemową (z oddzielną półką lub gniazdem, które nie utrudnia wentylacji), monitor oraz niezbędne urządzenia peryferyjne, w tym głośniki oraz klawiaturę i mysz. W tym celu, niektóre modele są wyposażone w półki. Ostatnio jednak producenci coraz częściej rezygnują z tego układu na rzecz biurek bez półek i szuflad.

Zaawansowane modele posiadają więcej funkcji. Istnieje możliwość umieszczenia kilku monitorów, kierownicy i pedałów, uchwytów na słuchawki i napoje, kanałów kablowych, aby przewody nie wyglądały jak bryła przeżartych żył, portów USB, hubów i rozgałęźników itp.

Podświetlenie RGB, złącza słuchawkowe (port 3,5 mm), wbudowane głośniki, a nawet przycisk włączania/wyłączania komputera (dzięki czemu nie trzeba się schylać do systemu) to cechy charakterystyczne zaawansowanego biurka gamingowego.

Składana konstrukcja nie jest rzadkością w przypadku stołów do gier. To moda, która spodoba się graczom eSportowym, którzy przychodzą na zawody uzbrojeni we własne „rzeczy”.

Biurko transformatorowe to świetny wybór dla tych, którzy potrzebują „przyjaciela” zarówno do zabawy, jak i do pracy. Chowana konstrukcja tych produktów pozwala na zmianę powierzchni roboczej zarówno na szerokość jak i długość w dowolnym momencie.

Autor

  • Urodzony w Iwoniczu Zdroju copywriter i autor słuchowisk radiowych. Obecnie mieszka w Białym Stoku. Współpracuje z wieloma wydawnictwami. Karierę copywritera, jak sam określa rozpoczął przypadkowo od udziału w konkursie powiatowym. Jego zainteresowania to marketing internetowy, tworzenie stron partnerskich i promowanie firm drogą elektroniczną.

2 komentarze

  1. Biurka to doskonałe wyjście dla osób takich jak ja, czyli spędzających sporo czasu w pozycji siedzącej. Dla mnie wygląd zewnętrzny ma raczej drugorzędne znaczenie. Ważna jest trwałość i wygoda użytkowania.

Leave a Reply